Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungolav Evler Bilgiler

Bungolav Evler Bilgiler

Bungolav Evler Bilgiler

Bungalov ev kelimesi Malayalam dilinden türemiştir ve ‘Malayalee’nin konutu’ anlamına gelir. Eski zamanlarda Kalküta şehrinde yaşayan Kızılderililer tarafından bungalovlar inşa edildi. Bu konutlar, düşük gelirli ailelere fırsatlar sağlamak için banliyö bölgelerinde inşa edilmiş müstakil tek aile evleriydi. Zamanla, bungalovlar bir banliyö bölgesinde tek ailelik müstakil bir ev için genel bir terim haline geldi.

Bungalov Evler Tarihi

İlk olarak 19. yüzyılın sonlarında tanıtılan bungalov , İngiliz Hindistan’ının bir simgesi haline geldi. İnşaat ve tasarımdaki kulübelere benzese de, bungalovlar belirgin üçgen uçları ve bacaları ile ayırt edilir. Ayrıca, ikinci katları ve daha fazla yatak odası olduğu için kulübelerden daha resmidirler. Ön sundurma genellikle arkadakinden daha belirgindir ve ön verandalarda rahatlık için genellikle açılır sandalyeler bulunur. Bungalov evler, dış duvar işçiliğinin yanı sıra iç tasarım seçenekleriyle de kır evlerinden ayrılmaktadır. Örneğin, oturma odasında sergilenen Japon motifleri veya tekstil ürünleri olabilir. Bu seçenekler, sahiplerinin hem gelenek hem de rahatlık duygusunu yansıtır.

Bungalov Evlerin Anavatanı

Bungalov evler Hindistan’ın her yerinde bulunur, ancak özellikle Bengal’de ve ülkenin Kuzey-Batı bölgelerinde yaygındır. Bu bölgeler İngiliz yönetimi sırasında daha fazla hükümet yatırımı aldı; Sonuç olarak, yüksek bir bungalov yoğunluğuna sahiptirler. Popülarite artmaya devam ediyor çünkü bungalovlar hem aileler hem de misafirler için rahat bir ortam sunuyor. Ayrıca merkezi iş bölgelerine yakın mesafede uygun fiyatlı konut seçenekleri arayan genç profesyoneller arasında da popülerdirler. Pek çok aile, geçici ikametgahlarına yerleştikten sonra bungalov mahallelerine taşınmayı tercih ediyor.

Sapanca bungalov özgünlüğü, merkezi konumudur- iş ve konut yaşamının kesiştiği yerde. Merkezi konumlar, sakinlerin seyahat erişilebilirliği için hem yerel işletmelere hem de ana otoyollara kolayca erişmesine olanak tanır. Bu erişilebilirlik, işletmeler yeni müşterilere kolayca ulaşabildikleri ve satıcılar da yeni mal satış kaynaklarına kolayca ulaşabildikleri için ekonomik büyümeyi destekler.

Bungalovlar ayrıca, komşuların sosyal olarak etkileşime girmesi için yeterince yakın, ancak mahremiyetlerini korumak için yeterince uzak oldukları için sosyal büyümeyi de teşvik eder. Bungalov mahkemeleri genellikle okulların veya ofislerin hemen dışında yer alır, böylece çalışanlar çocuklarını okula hızlıca bırakabilir veya işten sonra market alışverişine gidebilir.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri