Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evlerin Yapıları

Bungalov Evlerin Yapıları

Bungalov Evlerin Yapıları

Bungalov ev sıcak havaların yaşandığı bölgelerde popüler olan bir ev türüdür. Bu evler aynı zamanda bungalov -BTM veya ahşap bungalov olarak da bilinmektedir. Bungalov, iki kanatlı ve avlulu tek katlı bir yapıdır. Kanatlar rüzgardan koruma sağlarken, avlu sakinleri mahremiyet ve serin esintiler sağlar. Yatak odaları genellikle üst kattadır ve gömme dolaplar ve gardıroplar içerir. Mutfak ve yaşam alanları alt katta olup, ortak alan avluya açılmaktadır.

‘Bungalov’ adı Assamca orman anlamına gelen kelimeden gelir. Bungalov , iki kanatlı ve avlulu tek katlı bir yapıdır. Çoğu bungalovun ön tarafında gündüzleri gölge sağlayan ve geceleri rüzgara karşı koruyan bir veranda vardır. Bu evlerde veranda da ortak bir özelliktir; Sürgülü bir kapı ile eve bağlanan bir açık alan. Bir bungalovun önü de havalandırma için yatay yarıklara sahiptir. Tüm bu özellikler, bu evleri sıcak iklimler için ideal kılar.

Bungalov Evlerin Yapı Malzemesi ve Özellikleri Nelerdir ?

Bungalov evler , basit ama konforlu bir ev tarzıdır. Ayrıca ahşap ve tuğla gibi kolayca bulunabilen malzemelerden yapıldıkları için uygun maliyetlidirler. Bir bungalovun ön kısmı, hava koşullarına karşı koruma sağladığı ve yatak ve dolaplar için alan sağladığı için genellikle en pahalı kısmıdır. Kanatlar ek depolama alanı sağlarken, avlular – veya avlular – sakinlere yaz aylarında sosyalleşme ve serinleme alanı sağlar. Birçok bungalovun mutfak alanının dışında bir sundurması vardır, böylece aşçılar tencerelerini aşağıdaki betona düşmeden asabilirler.

Bungalov mahalleleri, havanın sürekli sıcak ve nemli olduğu bölgelerde popülerdir. Ancak bu evler aşırı nemli bölgelerle sınırlı değil; bunun yerine, düzenli olarak 80 derece Fahrenhaytın üzerinde ve 30 derecenin altında (27 derece ila 86 derece Fahrenhayt) olan herhangi bir iklim için idealdirler. Bu evler, kışların çok soğuk olduğu ancak yaz sıcaklıklarının hala 90 derece Fahrenheit’in üzerinde olduğu Minnesota gibi kuzey eyaletlerinde yaşayan insanlar arasında popülerdir. İnsanlar yeni evleri tamamen tamamlanmadan bir bölgeye taşınmaya eğilimlidir, bu nedenle genellikle hava çok sert olmadığında ancak yine de rahatsız olmaya yetecek kadar bungalovlar inşa ederler. Bu yeni iklimde bir süre geçtikten sonra, hava onlara yetiştikten sonra bungalovlarına taşınacaklar.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri