Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evlerin Tasarım ve Konforu

Bungalov Evlerin Tasarım ve Konforu

Bungalov evleri , özellikle turistik bölgelerde yaygın olan tek katlı evler her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Peki bungalov nedir ve ne kadara mal olur?

 Bungalov evleri genellikle sahil beldelerinde bol bulunan tek katlı, ahşap çerçeveli yapılardır. Mimari tarzlarına bağlı olarak genellikle girişte küçük balkon ve revaklara sahip olan bu yapılar hem bireyleri hem de kalabalık aileleri ağırlayabilmektedir. Genellikle turistik bölgelerde turistik konaklama için kullanılır.

 Bu nedenle ılıman iklimlerde denize yakın yerleşim yerlerinde, ormanlar ve yamaçlar gibi nispeten serin yerlerde bulunurlar. Bu nedenle tasarımı, yapılacağı yerin iklim özellikleri ile uyumludur. Genelde tek katlı olan bungalovlar istenirse iki katlı da yapılabilir.

 Bungalov Evlerde Konaklama

 Ev konforunu bungalov evlerde yaşayabilirsiniz. Bungalov ev, özellikle tatil merkezleri olmak üzere turistik konaklamalar için uygundur. Bu aşamada, tek katlı ev kiralayan tatilcilerin rahatlığı için her şeyin dikkate alındığını söylemek gerekir.

Bungalovlar başlangıçta küçük pansiyon tarzı konutlar olarak kullanılmış ve Türkiye’de yaygınlaşmıştır. Tabii ki yaygınlaşmanın en önemli sebebi küçük ahşap bungalovların portatif yapısı ve çevre dostu yapısı nedeniyle yapılaşmaya izin verilmeyen alanlarda da kullanılabilmesidir. Doğal malzemelerden üretilen bu modeller her bütçeye uygun seçeneklere sahip ve doğayla uyumlu çevre dostu modellerdir.

 Bungalov, tek veya çift kişilik olan, mimari tarzına göre tek veya çift kişilik yatak, elbise dolabı ve küçük komodin ile donatılmıştır. Ayrıca birçoğunda olduğu gibi misafir konforu için elektrikli ısıtıcılar ve klima da bulunmaktadır. Bu sayede ahşap bir evde ısıl denge ve havalandırma sağlamak mümkündür.

 Bungalov Ev Fiyatları

 Bungalov ev, farklı amaçlar için farklı mimari özelliklerde inşa edilmiştir. Bu nedenle evin mimari yapısı, yapım sürecinde kullanılan malzemeler ve iç donanım (mobilya, teknik elemanlar vb.) evin fiyatını doğrudan etkiler.

 Bu nedenle lüks bungalovların fiyatları çok yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Öte yandan tatil amaçlı kullanılan ahşap evler ise uygun fiyatlara tatil imkanı sunabilmektedir. Bungalov evin fiyatını etkileyen faktörler arasında evin kullanım amacı, donanımı ve evin konumu da etkilidir.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri