Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evlerin Dünyadaki Popülerliği

Bungalov Evlerin Dünyadaki Popülerliği

Bungalov Evlerin Dünyadaki Popülerliği

Bungalov evler , Hindistan, Birleşik Krallık ve dünyanın diğer bölgelerinde popüler olan bir ev türüdür. Genellikle Hindistan’da bir butto olarak anılırlar ve her ikisi de Hindistan’ın Batı Bengal eyaletinde. Hindistan’ın Kerala eyaletinde bungalov ev olarak bilinirler. ‘Bungalov’ kelimesi, ‘küçük’ veya ‘küçük’ anlamına gelen Hintçe bhaunda kelimesinden gelir. Bir bungalov genellikle bir İngiliz kulübesinden daha küçüktür. Ad, neşeli, neşeli, çevre dostu bir konutla eş anlamlı hale geldi.

Krishna ile ilişkili bir kelime olan ‘kutcha’ genellikle küçük ve eksik bir şeyle ilişkilendirilir. Örneğin, bir çocuğun çizim tahtası veya kazıma kasesi kutcha kagga olarak anılacaktır. Benzer şekilde, ‘ Bungalov ‘ adı, tanrı Krishna’nın Mathura’daki (Delhi yakınlarında) yaşadığı yerden kaynaklanmıştır. Bu isim, mimaride Hint tarzında inşa edilmiş herhangi bir küçük yapıya atıfta bulunmak için kullanılmaya başlandı. Ancak, bazı insanlar bu terimin ilk olarak Hindistan’da inşaat yapan İskoç mimarlar tarafından kullanıldığına inanıyor.

Bungalov Evler Ne Sunuyor, Tarihsel Süreci Nedir, Önemi Günümüzde Nedir ?

Bungalov ev kavramı, 19. yüzyılın ortalarında, hızlı kentleşmeye ve Hint mimarisi üzerindeki artan İngiliz etkisine bir yanıt olarak Hindistan’da ortaya çıktı. Bir mimari tasarım konsepti olarak, sapanca bungalovlar , hızlı ve kolay inşa edilecek ve zaman içinde bakımı yapılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nitelikler, bungalovların bugün hala bağımsız evler olarak kullanılmasının veya diğer bina tasarımlarına dahil edilmesinin nedenidir. Örneğin, bungalovlar genellikle eğitim amacıyla okullara veya hastaların rahatlığı için hastanelere dahil edilir. Bazı bungalovlar, mahalle grupları için ofis veya sosyal alan olarak da kullanılmaktadır.

Bungalovlar, düşük bakım ve daha düşük inşaat maliyetleriyle İngiliz kulübelerinden farklıdır. Bu amaçla, bungalovlar karmaşık temeller veya tuğla veya taş gibi pahalı malzemeler gerektirmez. Bunun yerine, sedir veya zona gibi hafif ahşap malzemelerden yapılmıştır. Temel tasarım, içten açık planlı iki kanat ve her iki tarafta iki yatak odasından oluşmaktadır. Her iki taraftaki açıklıklar, şömine gibi ısı kaynaklarına kolay erişim sağlar. Sapanca Bungalovlar ayrıca doğal güneş ışığının konut alanına girmesine izin veren büyük pencereler vardır.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri