Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evlerin Detayları Nelerdir ?

Bungalov Evlerin Detayları Nelerdir ?

Bungalov Evlerin Detayları

Bungalov , birçok ülkede, özellikle Avrupa, Hindistan ve Orta Doğu’ da popüler olan bir kulübe türüdür. ‘Bungalov’ adı, bu tarz evlerin ilk ortaya çıktığı Hindistan’daki Bengal şehrinden geliyor. Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te birçok kır evi veya bungalov bulunmaktadır. Bu evler genellikle küçüktür ve iki yatak odası, bir oturma odası, mutfak ve banyodan oluşur. Bungalovlara ‘Bengal evleri’ veya ‘Bengal kır evleri’ de denir. Genellikle ahşap çerçeveli tuğla veya betondan yapılırlar.

Bungalov, iki yatak odası ve bir oturma alanı bulunan rustik bir kır evi veya bungalovdur. Genellikle diğer ev tarzlarından daha küçüktürler ve en iyi şekilde tek aileli konutlar için kullanılırlar. Bungalovların yapımı ve bakımı kolaydır; ayrıca bölgesel iklim koşullarına kolayca uyum sağlarlar. Bir bungalovun küçük boyutu, onu kentsel yaşam için mükemmel kılar; Bu nedenle, birçok şehir sakini rahatlık ve uygun fiyat için bir eve taşınmayı tercih ediyor.

Geçmişten Günümüze Bungalov Evler

Geçmişte, bungalovlar çoğunlukla alt sosyoekonomik sınıflar tarafından ikincil konut olarak inşa edildi. Ayrıca çoğunlukla yoksullar tarafından kiralık birimler veya müstakil evler olarak kullanılıyorlardı. Bununla birlikte, artık üst sınıf aileler tarafından ikinci konut veya bağımsız evler olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Erken bungalovlar, işçi sınıfları tarafından çiftliklerde veya endüstriyel ortamlarda kulübeler olarak kullanılıyordu. Birçok erken bungalovda, yağmuru yolcuların başlarından uzak tutmak için sırt kapakları olan konik sazdan çatılar vardı. Zona çatının geri kalanını kapladı ve sıcağı veya soğuğu dışarıda tutarken ışığın süzülmesine izin verdi.

Bungalov tasarımları zamanla değişen zevklere ve estetiğe ayak uyduracak şekilde değişmiştir. Popüler bir tasarım Edward dönemi bungalovudur; bu, dik çatıları, asimetrik cephe pencereleri ve dekoratif tuğla işçiliği ile İngiliz dirilişçi tarzıdır. Bir diğer popüler tasarım ise Avustralya’dan Federasyon Bungalovudur. Bu, ahşap sütunlar, ahşap zeminler ve kırmızı tuğla dış cepheler ile sömürge zamanlarına bir Avustralya saygısıdır. Tasarıma ek olarak, aerodinamik de bungalovlar için uçak meraklıları arasında daha fazla popülerlik kazanmasını sağlamıştır, çünkü bu evler uçak seyahati için mükemmeldir.

Paylaş :

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri