Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evlerin Amerika’daki Popülerliği Nedir ?

Bungalov Evlerin Amerika’daki Popülerliği Nedir ?

Bungalov Evlerin Yapısı

Bungalov evler , Amerikan Midwest’te yaygın olarak bulunan düşük maliyetli bir ev türüdür. ‘Bungalov’ adı, ortaya çıktığı Hindistan bölgesinden geliyor. En basit haliyle, bir bungalov, iki yatak odası ve iki banyosu olan tek katlı bir evdir. En süslü tarzında bir bungalov, bir konak kadar süslü olabilir. Ancak bungalovlar genellikle diğer ev tiplerine göre daha düşük gelirli konutlar olarak görülmektedir.

Bungalov Evlerin Amerika’daki Popülerliği Nedir ?

İlk olarak 1920’lerde Chicago ve Detroit’te popüler hale gelen American Midwest, birçok bungalov evine ev sahipliği yapmaktadır. ‘Bungalov’ adı, ortaya çıktığı Hindistan bölgesinden geliyor. En basit haliyle, bir bungalov, iki yatak odası ve iki banyosu olan tek katlı bir evdir. En süslü tarzında bir bungalov , bir konak kadar süslü olabilir. Ancak bungalovlar genellikle diğer ev tiplerine göre daha düşük gelirli konutlar olarak görülmektedir. Tipik olarak, bungalovlar, sert Midwest kışlarının üstesinden gelmek için geniş saçaklı ve geniş pencereli üçgen çatılara sahiptir. Bungalovlar ayrıca tuğla veya taş dış cepheleri ve geleneksel olarak dik eğimli çatıları ile karakterize edilir.

Bungalov Evlerin Özellikleri Nelerdir ?

Bungalovlara dahil edilen popüler mimari stiller arasında Georgian, English Cottage, Neo-Classical, Tudor Revival ve Colonial Revival bulunmaktadır. Bu stillerin birçok varyasyonu mevcuttur; bununla birlikte, hepsi beşik çatılar, ön sundurmalar ve çift bacalar gibi geleneksel unsurları içerir.

Ön sundurmalar, bir evin sakinlerinin aşırı ısılarını içeride tutarken birbirleriyle etkileşime girmesine izin verir. Çift bacalar, evinizin iç mekanlarının hem iç hem de dış havalandırılmasına izin verir. Amerikan bungalovlar yapımında kullanılan bazı yaygın malzemeler arasında tuğla, taş, ahşap kaplama ve zona bulunur. Bu malzemelerin kullanılması, inşaat planlamasının hem malzeme hem de işçilik açısından satın alınabilirliğini korurken değişen derecelerde yalıtım sağlar.

Bungalov evler diğer ev tarzlarına göre çeşitli avantajları vardır. Öncelikle, herhangi bir aile boyutuna ve ihtiyaçlarına verimli bir şekilde uyacak şekilde modifiye edilmeleri kolaydır. İkincisi, tasarımları basit oldukları ve çoğu ev sahibinin erişebileceği ortak malzemelerden yapıldıkları için bakımı kolaydır. Üçüncüsü, iyi yalıtıldıkları ve havalandırmaya yardımcı olan yüksek tavanlara sahip oldukları için nispeten enerji verimlidirler.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri