Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evleri Nedir ?

Bungalov Evleri Nedir ?

Bungalov, hafif ev, hafif yazlık anlamına gelen İngilizce “bungalow” dan gelir. Bungalov aynı zamanda bir yaşam felsefesini temsil etmektedir. Daha azıyla yaşamak ve konforun büyüsünü ortadan kaldırmak için doğu felsefesinin incelik, memnuniyet ve sadeliğinden yola çıkarak modern mimariyi benimsiyor. Günümüzün tüketimci Amerikan ve Avrupa kültürlerinde, deneyimin doygunluğu, insanları bungalov benzeri daha az odalı evleri tercih ederek sadeliğe dönmeye yöneltmiştir.

 Bungalovlar aynı zamanda doğaya dönüşün de simgesidir. Günümüzde beton yığınları arasında teknolojik cihazlarla manyetik enerjide boğulan ve kendini yalnız hisseden insanlar da doğaya  açılmanın yollarını arıyor. Bu anlamda bungalov evler tatil konaklaması olarak kullanılabilir.

Bungalov Ev Nedir?

Bungalov ev denilince ahşap yapılardan söz edilir. Bu evlerde oksijen sirkülasyonu havayı sürekli olarak temizler. Bu anlamda bu yapıların bağışıklık sistemi için iyi konutlar olduğu da bilinmektedir. Tek katlı evin sessizliği, dinginliği, huzuru ve rahatlamayı çağrıştıran bir enerjisi vardır. Türkiye’de özellikle ekoturizmin uygulandığı alanlarda kullanılmaktadırlar. Ayrıca bir pansiyon türü olarak kabul edildiği de belirtilebilir.

 Tek katlı evlerin mimarisi oldukça sade, minimal ve işlevseldir. Yerden oldukça düşük bir yükseklikte inşa edilmiştir. Özellikle tropikal iklime sahip sıcak bir ülkenin yapılarından biri olarak bilinir.

Bungalov Evlerin Özellikleri

Bungalov tipi evlerin kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler şu şekilde sayılabilir:

  • Bungalov evlerin temel malzemesi ahşaptır. Fıçı tahtaları dış mekanlarda kullanıldığı gibi zamanla konut yapımında sedir taşı ve ahşap gibi malzemeler kullanılmaya başlanmıştır.
  • Bazı bungalov evlerde iklim değişikliğine tepki olarak alçı duvarlar ve kil kiremit çatılar da kullanılıyor.
  • Bungalov evlerin tamamı alçak çatılı ve geniş verandalı olarak tasarlanmıştır.

Bungalov Ev Nerede Bulunur?

Bungalov evler genellikle yaz tatillerinde ve kışın kayak merkezlerinde kullanılmaktadır. Bazıları pansiyon olarak tasarlanmıştır. Bugün doğa turizminin bir parçası olarak kabul ediliyorlar. Bungalovlar genellikle kentsel alanlardan uzakta veya deniz manzaralı yerlerde inşa edilir.

 Ancak modern köylerin inşası ile ilgili olarak, 21. yüzyılın bir temsilcisi olarak şehirlerde de görülebilir. Bungalov evler, deprem gerçeğinin insanları korkuttuğu güvenli yerleşim bölgelerine de yerleştirilebilir. Bunun yanında bir hobi evi veya hobi bahçesi kavramının ötesinde, insanların dinlenebileceği bir yer olarak tasarlanmıştır.

Paylaş :

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri