Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evlerde Tatil Yapmak

Bungalov Evlerde Tatil Yapmak

Bungalov ev, ağırlıklı olarak tatil bölgelerinde kullanılan ve doğanın yaşamı ile iç içe olan bir evdir. Genellikle ahşap veya hazır malzemelerden yapılır. Görünüşü küçük bir kulübeye benzer. Tek katlı bungalov evlere halk arasında orman evleri veya kır evleri de denilmektedir. Bungalov evlerin tarihine bakıldığında ilk olarak Hindistan’da görüldüğünü belirtmekte fayda var.

 Hindistan’ın çok sayıda gezgin alması ve bu gezginlerin meditasyon ve yoga terapilerine katılmaya başlaması nedeniyle, dünyanın her yerinden Hindistan’a gelen gezginleri ağırlamak için tasarlanmış evlere Bungalov Evler denilmektedir. Betonarme evler yerine doğayla iç içe olan bu evler genellikle ahşaptır ve ailelere, gruplara özel olarak verilir.

 Bungalov evler Hindistan’dan gelen bu kültür sayesinde günümüzde hala kullanılmaktadır. Bungalov evlerde genellikle bir yatak odası, açık mutfak ve açık teras bulunur. Ahşap zemin üzerinde duran bu evlerin yapımında ahşap ve orman ürünleri tercih edilmektedir.

Bungalov Evler Sağlıklıdır

 Bungalov evler oksijen sirkülasyonu ile yaşamaya uygun olmakla birlikte romatizma ve astım gibi birçok sağlık sorununun da önüne geçiyor. Bungalovlar betonarme evlere göre daha ucuz ve daha uzun ömürlüdür. Üstelik bungalov ev inşaatı hızlı ve kısa sürede tamamlanabilmektedir. Genellikle taşınabilirdirler, bu nedenle konumu değiştirilebilir.

 Genel olarak ahşap bungalovların dış tasarımında coğrafi koşullar dikkate alınır. Bungalov ev yapımında, coğrafyaya ve bölgeye göre fıçı tahtası, sedir taşı, kereste, dekoratif kaplamalı taş, tuğla, alçıpan veya kil kiremit kullanılabilir.

Bungalov Ev Dekorasyonu

Günümüzde ağırlıklı olarak ahşap malzemeden yapılan tek katlı evler, özellikle tatil ve iş amaçlı küçük yaşam alanları olarak faydalı bir şekilde kullanılabilmekte ve dış cepheleri farklı renklere boyanabilmektedir. Böylece zevkinize göre şirin bir bungalova sahip olabilirsiniz.

 Dilerseniz tek katlı evin duvarlarını ağaç kütükleri ile dizayn edebilirsiniz. Kulübeleri doğal ve sıcak tutmak için dokuma hasırla kaplayabilirsiniz. Böylece iyi bir dizayna sahip olan bir ev sahibi olabilirsiniz. Tek katlı evlerin çatıları isteğe göre düz veya eğimli olabilir. Kademeli kamış çatı veya kirpi çatı da kullanılabilir.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri