Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Evler Neden Tercih Edilir ?

Bungalov Evler Neden Tercih Edilir ?

Bungalov nedir ? Son zamanlarda moda olan bir yerleşim bölgesi haline gelen bungalovu nasıl inşa ederiz? Bütün bir yıl çalıştıktan sonra vücudun dinlenmeye ihtiyacı vardır. Tatiller, yılın tüm stresinden kurtulmak için iyi bir nedendir. Bir tatil planlarken, bungalov evler ilk sırada gelir. Tatil  için bungalov ev seçmeden önce onlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Bungalov nedir? Dağ veya plaj gibi yerlerde tahta gibi hafif malzemelerin kullanıldığı küçük bir evdir. Çoğu tek katlıdır. İki katlı modelleri de mevcuttur. Geniş bir veranda ile çevrilidir ve dinlenmek için ideal bir yerdir. İlk bungalov 1869’da İngiltere’de inşa edildi. Kır evi olarak tanımlanan bu yapılar doğal malzemeler kullanılarak yapılır. Bu evlerde konaklamak; 2, 4 veya 5 kişilik aileler için idealdir.

Bungalov Evlerin Yapımı

Bungalov evler genellikle üçgen şeklindedir. Bu küçük evler alçak zeminlidir. Geniş saçaklar her eve ayrı bir hava katar. Yapımı çok kolaydır. Dünyanın birçok ülkesinde yapılan evler genellikle tatil amaçlı kullanılmaktadır. Ülkemizde çeşitli tatil beldelerinde bungalov evleri görebilirsiniz. Genellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında inşa edilir. Karadeniz’de yaylalar üzerine kuruludur.

 Ahşap gibi doğal malzemelerle doğayla bütünleşecek şekilde inşa edilmiştir. Geçirgenliği sayesinde sakinler daha fazla oksijen alabilir. Romatizma ve astım gibi hastalıkları olan kişiler için ideal bir konaklama yeridir. Çatı için fıçı tahtası kullanılır. Isı yalıtımlı evlerin zeminleri, kapıları, pencereleri ve çatıları ahşaptır. Evler bir veya bir buçuk katlı olarak inşa edilir.

Bungalov Evlerin Tercih Edilme Sebepleri

Büyük şehirlerde yaşayan pek çok insan şehirlerdeki yoğunluk, tıkanıklık ve trafik gibi sebeplerden dolayı hüsrana uğramaktadır. Pek çok insanın dinlenmek, sakinleşmek ve doğayla baş başa kalmak için bir yer hayal etmesi şaşırtıcı değil. Bungalov evi inşa etmek oldukça kolaydır. Uzun ömürlü olduğu için yıllarca kullanılabilir.

Doğal ahşap ve taştan yapılmış olan bungalov evler çok sağlıklıdır. Yüksek oksijen sirkülasyonu nedeniyle romatizma hastalarını rahatlatabilir. Bungalov ev inşa ederek doğa ile baş başa tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Bungalov evler her bütçeye uygundur.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri