Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Ev Özellikleri ve Mimarisi

Bungalov Ev Özellikleri ve Mimarisi

Bungalov Evlerin Özellikleri ve Mimarisi

Bungalov ev , Batı Avrupa’da ve Batı Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunda popüler olan bir ev türüdür. Esasen bungalov, tek katlı, iki dış duvarlı ve eğimli çatılı prefabrik bir konuttur. Bungalovlar başlangıçta Hindistan’da yerel malzemelerden inşa edildi, ancak şimdi çeşitli ülkelerde standart malzemeler kullanılarak da yapılıyor. Çoğu bungalovda iki veya daha fazla yatak odası bulunur ve birden fazla yaşam alanı için alan sunar. Genellikle araba için ayrı garajları ve ek depolama alanı olan müstakil evlerdir.

Genellikle bungalov , iki veya üç yatak odası ve bir veya iki oturma odası olan tek katlı bir evdir. Evin içi genellikle hava sirkülasyonunu ve ışığı kolaylaştırmak için açıktır. Bu özellik, dış atmosferin iç iklimi doğrudan etkilemesini sağlar. Evin dışı tipik olarak sıva kaplamalı ahşaptan yapılırken, çatı tipik olarak kiremit veya zona ile kaplanmıştır. Garaj, bahçe alanı pahasına ek garaj alanı sağlamak için evin karşı tarafında olabilir.

Bungalov Evler Ne İşe Yarar ?

Bungalovlar , genellikle beton veya duvar inşaatının daha yaygın olduğu kıyı konumlarının aksine, iç bölgelerde inşa edilir. Bununla birlikte, bazı kıyı bungalovları betondan yapılmıştır ve bataklık toprak koşullarından kaçınmak için kazıklara oturmaktadır. Buna rağmen, ahşap bir çerçeve bu kazıkları destekler, böylece beton evin kendisine zarar vermez. Bungalovlar ayrıca tipik olarak eğimli alanlara inşa edilir, böylece su temel seviyelerinden akabilir. Bu, aşırı nem seviyelerinden kaynaklanan hasarı önler.

Bungalovlar genellikle garaja sahip tek aileli birimlerdir, ancak bazı çok birimli tasarımlarda birim başına bir yerine iki garaj bulunur. Bunlar, su erişiminin sınırlı olabileceği kıyı bölgelerinde de yaygın olarak bulunur. Buna ek olarak, bazı garajlar evin yan tarafına inşa edilmiştir, böylece araçlar pencereleri veya iç mekandaki diğer istenen özellikleri engellemez.

Bungalov evler , rickshack veya casuarina olarak anılan Asya ülkelerinde de yaygın olarak bulunur. Bu yapılar, iç kesimlerde bulunanlara benzer sorunlarla mücadele etmek için eğimli alanlar üzerine inşa edilmiştir. Bir bungalov ev genellikle geleneksel inşaat yöntemlerine ucuz bir alternatif olarak düşünülür – inşası hızlıdır ve sınırlı malzeme ve işçilik girdisine sahiptir.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri