Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Ev Nedir? – Bungalov Ne Demek?

Bungalov Ev Nedir? – Bungalov Ne Demek?

Bungalov, otele daha az ödeyip birkaç günlüğüne kalacağıma biraz daha fazla ödeyip kendi evimde kalırım düşüncesine sahip olanların tercih ettiği bir ev modelidir. Bungalov modelleri göz alıcı, huzurlu ve dinlendirici bir tatil yaşamak isteyenlerin öncelikli tercihidir. Farklı ölçülerde farklı modellere sahip bungalov evler, kalite ve metrekare olarak farklılık gösterebilmektedir.

Turistik beldelerde adını ilk duyduğumuz bungalov evler bugün binaların yapımına izin verilmeyen alanlarda veya daha küçük metrekareli hobi bahçeleri gibi sitelerde yapılırlar. Daha taşınabilir ve minimalist bir yaşam tarzına uygun bungalov evler, kullanım açısından son derece zengindir.

Bungalov Ev Masrafı Ne Kadar?

Bir bungalov evin maliyeti, bungalov evinin yapımında kullanılan malzemelere ve malzemelerin kalitesine bağlıdır. Ülkemizde yapılan pazar araştırmalarına göre bungalov fiyatları çoğunlukla metrekare başına göre değişiklik gösterir. Örneğin; kerestenin metrekare fiyatının 1.500 TL ile 5.000 TL arasında dalgalandığını varsayalım.

Yaklaşık 40 metrekarelik bir alana bungalov inşa etmek için yer ayrılmış olsun. Bu ücret toplamda 80.000 TL ile 200.000 TL arasında değişmektedir. Düşük maliyetli ve minimalist bir konut için çok uygun olan  bungalov evlerin hem tasarımına hem de yapımına yatırım yapmalısınız.

 Bungalov evlerin modeline göre; mini buzdolapları, duş, tuvalet, sıcak su boruları, elektrik hatları, mini mutfaklar, fırın tesisatları, odalar veya kat planları gibi çeşitli unsurlar; bungalovlar evin maliyetini değiştirir. Bir bungalov ev yapmayı planlıyorsanız; inşaat maliyetini ve iç tasarımı birlikte hesaplamayı unutmayın. Olası sürprizlerden kaçınmak için bungalov evin maliyetinin hesaplanması tavsiye edilir.

Bungalov Ev İçin İzin Nasıl Alınır?

Arazinize bungalov ev inşa ettirmeyi planlıyorsanız; Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli belgeler ve izinler ile arsanıza “dinlenme parkı” olarak tek katlı bir ev inşa edebilirsiniz. Arsanız geliştirilmeye hazır ise T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüğü’ne giderek durumunuzu anlatın ve gerekli işlemleri yaptırdığınızdan emin olun. Bir bungalov inşa etmekle uğraşmak istemiyorsanız, içerisinde bungalov evin bulunduğu araziyi satın alabilirsiniz.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri