Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Bungalov Ev Maliyeti

Bungalov Ev Maliyeti

Bungalov evler, fiyat ve inşaat açısından şehir evlerinden farklı olsa da, farklı mimari tiplerde bungalov ev hayal edenler için kullanışlıdır. Bungalov fiyatları farklı faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Bungalov Ev Nedir ?

Maliyetten bahsetmeden önce bungalov ev nedir sorusuna cevap vermek istiyoruz. Farklı tarzlara sahip, genellikle bir veya bir buçuk katlı olan ve kırsal evlere benzer çok sade bir mimariye sahip olan bungalovlar, ahşap mimari kullanılarak yapıldığı için son yıllarda birçok kişi tarafından arzu edilmektedir.

Bungalov evler, genellikle eğimli bir çatıya sahiptir ve geniş bir zemin üzerine kurulmuştur. Ayrıca dış bölgesinde büyükçe bir balkonu ya da verandası bulunmaktadır. Bu özellikler, bungalov evleri çok katlı evlerden ayırır.

Konvansiyonel yapılardan dış tasarımlarının çok farklı olmasının yanı sıra iç mekan tasarımları da diğer yapılardan farklıdır. Geniş yaşam alanları ve küçük ve az odaları olan tek katlı evler, karmaşık iç tasarımın yanı sıra sade bir yaşam alanı sunuyor.

Bungalov evler, tek katlı olduğu ve evlerin genellikle merdiveni olmadığı için tüm bireyler için uygundur. Bazı bungalov evlerde mevsime ve iklime uyum sağlamak için duvarlarda alçı, çatıda tuğla kullanılabilir.

Bungalov Ev Maliyeti Hesaplama

Pek çok kişi bungalov evlerin maliyeti hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bungalov evlerin maliyeti metrekare başına belirlenmektedir ve metrekaresine göre farklılık gösterir.

Ayrıca bungalov evler, genellikle tek katlı veya bir buçuk katlı olarak inşa edilir, ancak tercihinize bağlı olarak iki katlı da olabilirler. Bu nedenle bungalovun maliyeti seçilen malzemelerin kalitesi, yapılacak alanın metrekaresi ve yapılacak kat sayısına göre belirlenir.

Elbette bungalovun yapımı ve evde olması gereken daha birçok şey bungalovun fiyatını değiştirebilir. Elektrik ve su tesisatı, mutfak, banyo ve yatak odası gibi geleneksel bir evde bulunan tüm zorunlu ihtiyaçlar bungalov evlerde farklılık gösterir.

Bungalov Ev İçin Ruhsat Lazım Mı ?

İmar için müsait araziniz varsa o bölgeye bungalov ev yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerinin talep ettiği belge ve izinlerde gerekli işlemleri tamamladıktan sonra bungalov evinize sahip olabilirsiniz.

Paylaş :

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri