Çağrı Merkezi & Whatsapp: 0 850 550 35 65

Ağva Bungalov Evleri 

Ağva Bungalov Evleri 

Şile Bungalov Evleri ve Ağva Bungalov Evleri

Bungalov evler Türkiye’de küçük otel tarzı tatil evleri olarak kullanılmaya başlandı ve popüler oldu. Tabii bunun temel nedeni, taşınabilir ve çevre dostu yapıları nedeniyle bina yapılarına izin verilmeyen alanlarda küçük ahşap bungalov evlerin kullanılabilmesidir. Doğal malzemelerden üretilen bu yapılar, ekolojik yapıları sayesinde doğa ile tam bir uyum içinde olan, her cebe uygun seçenekler sunuyor.

Şile Bungalov Evleri

Tek katlı evlerin tarihi Hindistan’dan geliyor. Hintliler tarafından “Bangala” olarak adlandırılmıştır. Genellikle doğal malzemelerden yapılan tek katlı Şile bungalov evler ekonomik olmanın yanı sıra her bütçeye uygun ve doğadaki ekolojik yapısıyla mükemmel bir uyum içinde olabilecek alternatifler sunuyor. Bu tasarımlar Avrupa’da ve ülkemizde bungalov olarak adlandırılmakta ve ağırlıklı olarak turistik bölgelerde karşımıza çıkmaktadır. Ancak son zamanlarda daha küçük bir ev tercih edenler için alternatif bir konut seçeneği sunuyor. Aynı zamanda gezginler için önemli yerler olan bungalov evleri çoğu bir buçuk katlı olarak tasarlanıyor. Yapımı sırasında ahşap, sedir, fıçı tahtası, dekoratif taş, tuğla, kiremit veya alçı duvarlar kullanılmıştır. Tek katlı evler kişisel tercihlere göre inşa edilir ve genellikle dış mimari açısından çok fazla farklılık göstermez. Öte yandan eğimli çatılı ve özel revaklı evlerin iç tasarımları bölgeden bölgeye farklılık gösterebilmektedir.

Ağva Bungalov Evleri

Küçük villa şeklindeki Ağva Bungalov Evler Türkiye’de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu durum, küçük ahşap bungalov evlerin mobil ve çevre dostu yapıları sayesinde kullanılabilmesi ile mümkün olmuştur. Bu ev doğal malzemelerden yapılmıştır ve doğayı sevenler için tavsiye edilmektedir. Ahşap bungalovların birçok avantajı vardır. Bungalov evleri oksijen sirkülasyonu sayesinde romatizma, astım gibi hastalıkların önüne geçer. Bungalov evler betonarme evlere göre daha ucuz ve daha dayanıklı yapılardır. Bu evler, hızlı bir şekilde inşa edildikleri için harika bir alternatif sunar, çoğu taşınabilir olduğundan kolayca konumu değiştirilebilir. Ahşap bir bungalov ev görünümü coğrafi konumuna bağlıdır. Bungalov ev yapımında fıçı tahtası, sedir taşı, tuğla, alçı, kereste, odun, dekoratif taş ve kil kiremit gibi malzemeler kullanılabilir.

Paylaş :

Aradığınız bungalov evi bulamadınız mı ?

Sizin için , biz bulalım !

Copyright © 2024 | Bungalovevim.com | MyBuss Time Travel markasıdır | Türsab No: A-9510 | Bungalov Evleri | Tiny House | Villa | Sapanca Bungalov Evleri | Mersin Bungalov Evleri